Sterilizēts kaķis

Projekts “Sterilizēts kaķis – veselīga dzīve!”

2.posms

Tika pabeigts 2.posms projektā “Sterilizēts kaķis – veselīgā dzīve”, kuru finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds ar Daugavpils Novada domes atbalstu. Un mēs gribam padalīties ar jums ar paveikto aktivitāšu rezultātiem.

Projekta ietvaros tika veiktas sekojošas darbības – bezsaimnieka kaķu uzskaite, apzīmēšana(tetovēšana), vakcinācija pret trakumsērgu, kaķenes sterilizācijas, runča kastrācijas, kaķu uzturēšana stacionārā diennakts laika, dehelmintizācija (attārpošana), dezinsekcija (apstrāde pret kukaiņiem-parazītiem). Pēc tam visi dzīvnieki drošībā atgriezās savās apdzīvotās vietās. Šo aktivitāšu īstenošanā piedalījās brīvprātīgie (vietējie iedzīvotāji), kuri ņēma dzīvniekus no veterinārās klīnikas pēc veiktajām manipulācijam, daži no brīvprātīgiem arī atveda kaķus klīnikā. Dzīvnieku ķērājs izbrauca tādās bezsaimnieka kaķu koloniju apdzīvotās vietās, kur bija bailīgie vai agresīvie kaķi.

Vienā izbraukumā veicās izķert un aizvest uz veterināro klīniku 1-8 kaķus. Izķeršanas efektīvitāte bija atkarīga no laika apstākļiem, ka arī no sadarbības saskaņošanas ar brīvprātīgiem, kuri rūpējas par kaķiem. Ja dzīvnieki bija sagatavoti (netika baroti diennakts pirms izķeršanas), tad izķeršana bija efektīvāka.

Rezultātā šajā periodā tika sterilizēti: Kraujā (Naujenes pagastā) – 1 kaķene; Vasarnīcu ciematā Laukuciems (Naujenes pagasts) – 2 kaķenes un 2 runči; Vasarnīcu ciematā Mičurinets (Kalkūnu pagasts) – 13 kaķenes un 18 runči; Jaunbūves mikrorajons (Daugavpils pilsēta) – 4 kaķenes un 5 runči.

Kopā tika sterilizēti 20 kaķenes un 25 runči.

Pēc dzīvnieku izķeršanas mēs veicām aptaujas un pārrunas ar vietējiem iedzīvotājiem. Apspriedām kaķu sterilizācijas svarīgumu un to, ka šie dzīvnieki var pastāvēt ka sabiedrības veselīgā daļa, ja šīs jautājums tiek risināts pareizi. Vietējo iedzīvotāju reakcija bija ļoti pozitīva, mūs satika ar prieku un izteica pateicību par paveikto darbu, kura rezultātā bezsaimnieka kaķu nekontrolējamā savairošanās bija samazināta reizēs ģeometriskajā progresijā. Informācija par projektu ātri izplatās Daugavpils novadā, un mēs saņemam daudz zvanu no cilvēkiem, kuri grib palīdzēt patversmei, piedalīties brīvprātīgajā darbā, interesējas par biedrības darbību.

No citiem Daugavpils novada pagastu iedzīvotājiem saņēmam lūgumus par līdzīga darba īstenošanu.

Uz doto brīdi ir tāda informācija, ka pastāv aptuveni 15 kolonijas, kuras nebija iekļautas projekta ietvaros – apmēram 150 bezsaimnieka kaķi un kaķenes, un šīs skaitlis pieaugs, ja nebūs īstenotas līdzīgas aktivitātes. Tāpēc mēs lūdzam vietējos iedzīvotājus būt atbildīgiem par saviem mīluļiem un laicīgi sterilizēt tos, lai nepieļautu to nekontrolējamo savairošanos! Liels paldies visiem, kas piedalījās projektā!

Projekts “Sterilizēts kaķis – veselīga dzīve!”