Ziņas

     

Ziņas

2014. gadā biedrība "Otrā māja dzīvniekiem" izveidoja dzīvnieku patversmi “OTRĀ MĀJA” Daugavpils novada Demenes pagastā, netālu no Jāņuciema – mājas “Vēži 1”. Kopš patversmes izveidošanas tajā tika pieņemti vairāk kā 250 kaķi, vairāk kā 520 suņi, jaunas mājas tika atrastas vairāk kā 315 dzīvniekiem, sterilizēti vairāk kā 620 bezpajumtes kaķi. Līdz šim biedrība dzīvnieku patversmes vajadzībām izmantoja dzīvojamo ēku – vecu lauku māju, to iekārtojot saviem spēkiem un ar brīvprātīgo darbinieku un ziedotāju palīdzību. Šādi tika nodrošinātas dzīvnieku – patversmes iemītnieku minimālās vajadzības. Diemžēl laika zoba sagrauztā koka mājiņa neatbilst mūsdienu prasībām – nebija iespējams nodrošināt pietiekami labus dzīves apstākļus visiem tiem dzīvniekiem, kam nepieciešams siltums, atsevišķas telpas veterināra kabinetam un dzīvniekiem pēc operācijām un atveseļošanās stadijā, pat ikdienišķas ērtības darbiniekiem. Nebija iespējams nodrošināt iekļūšanu patversmes telpās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ģimenēm ar bērnu ratiņiem, arī iespējas īstenot izglītojošus pasākumus nācās pakārtot laika apstākļiem – vietas telpās jau tā trūkst un visiem izglītojošajiem pasākumiem, ko biedrība aktīvi veic,  jānotiek ārā.

Šobrīd ir pabeigta ēkas pilna rekonstrukcija, vecā vienstāva koka ēka tiks pilnībā pārbūvēta un taps jauna, mūsdienīga, daudzfunkcionāla, visām sanitārajām un estētiskajām normām atbilstoša dzīvnieku patversme, kas pieejama visām sabiedrības grupām. Tajā būs iespējams ne tikai sniegt palīdzību dzīvniekiem, bet arī organizēt izglītojošus pasākumos, uzņemt apmeklētājus, pat tūristu un skolēnu grupas.

Projekts „Ēkas pārbūve dzīvnieku patversmes “Otra māja” vajadzībām” tiek īstenots ar mērķi izveidot Daugavpils novada Demenes pagastā mūsdienīgu dzīvnieku patversmi ar animaloterapijas, skolēnu un pieaugušo apmācības dzīvnieku aizsardzības jomā un rekreācijas iespējām, veicot pašreiz izmantojamās nolietotās patversmes ēkas pārbūvi (rekonstrukciju), kas ļauj nodrošināt darbības dažādošanu. Projektā tiek veikta būvniecība, lai rekonstruētu pašreiz patversmes vajadzībām izmantojamo nolietoto ēku (viensētas tipa), lai tā atbilstu mūsdienu prasībām - higiēnas un epidemioloģiskajām normām, iespējām uzņemt klaiņojošos dzīvniekus un tos izvietot dzīvnieku fizioloģiskajām vajadzībām atbilstošās telpās, nodrošinot karantīnas iespējas, higiēnisko apkopi, sterilizēšanu un veterināro palīdzību piemērotās telpās.  Ēkas rekonstrukcija nepieciešama arī papildu funkciju nodrošināšanai (animaloterapijas, skolēnu grupu, ģimeņu izglītojošo apmeklējumu un tūristu uzņemšanai) un pasākumu (mācību, semināru, kursu) organizēšanai. Projektu īsteno biedrība “Otrā māja dzīvniekiem”.

Biedrības misija ir palīdzēt slimiem un ievainotiem bezpajumtes dzīvniekiem – mājdzīvniekiem un savvaļas dzīvniekiem, klaiņojošo dzīvnieku vairošanās ierobežošana humānā veidā, cilvēkiem un dzīvniekiem drošas un draudzīgas vides veidošana.  Biedrības pamatdarbība notiek Daugavpils novada un Daugavpils pilsētas teritorijā. Savu mērķu sasniegšanai biedrība sadarbojas ar līdzīgām organizācijām visā Latvijā un arī ārzemēs.

Dzīvnieku patversmē nogādā bezpajumtes dzīvniekus, tādā veidā samazinot epidēmiju riskus un saglabājot drošu dzīves vidi. Dzīvniekiem tiek nodrošināta ārstēšana, sterilizācija, čipēšana, vakcinēšana, socializācija, tiek meklēti viņus pazaudējušie saimnieki vai jaunas mājas (adopcija).

Biedrība nodarbojas arī ar iedzīvotāju izglītošanu dzīvnieku aizsardzības un aprūpes jautājumos, iesaista sabiedrību ar bezpajumtes dzīvniekiem saistīto problēmu risināšanā.

Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu no:

 • Vietējās rīcības grupas biedrības „Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi”” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests;
 • Daugavpils Novada Domes;
 • Starptautiskas Labdarības Fonda “Dogs Trust Worldwide”;
 • Fiziskas un Juridiskas personas ziedojumiem;

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības „Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” mājaslapā http://daugavpils.partneribas.lv/ un sociālajos portālos.

1. veids - caur bankas kontu

Šīs veids ir domāts tiem, kas dzīvo Latvijā un/vai kam ir konts Latvijā, un kas nevēlas pārmaksāt komisijas maksu par veiktajiem ziedojumiem.

Mūsu rekvizīti ziedojumiem bankā:
Banka: AS PrivatBank
Konta numurs: LV74PRTT0256016821400
SWIFT kods: PRTTLV22
Saņēmējs: Biedrība “Otrā māja dzīvniekiem”
Naudas pārveduma nosaukums:  ZIEDOJUMS

2. veids - caur portālu ziedot.lv, uzklikšķinot uz saites:

http://www.ziedot.lv/palidzesim-musu-cetrkajainajiem-draugiem-2732

3. veids - caur  PayPal elektronisko maku

Tieši šim mērķim biedrības mājaslapā augšējā labajā stūrī ir izveidota poga - PALĪDZĒT, uz kuras uzklikšķinot Jūs uzreiz ieraudzīsiet e-maka veidlapu un varēsiet veikt ziedojumu patversmei.  Turklāt šāda veida poga ( DONATE (ZIEDOT)) ir izvedota arī mūsu lapā Facebook vietnē - https://www.facebook.com/SecondHomeDvinsk/app/190322544333196/

Šīs variants ir domāts tiem, kas dzīvo ārpus Latvijas un/vai kam ir PayPal elektroniskais maks.

Turklāt, veicot ziedojumu un norādot personiskus datus, Jūs varat sava gada deklarācijā norādīt ziedojumu summu, pievienojot klāt Biedrības apliecību un Lēmumu par sabiedriska labuma organizācijas statusa piešķiršanu, kurus var lejuplādēt mūsu mājaslapā, sadaļā PAR MUMS vai pieprasot to, uzrakstot uz e-pastu  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Valsts veicina šāda veida palīdzību un atgriezīs Jums daļu no ienākumu nodokļa. Sīkāk par to var izlasīt šeit - https://www.vid.gov.lv/lv/nodok%C4%BCu-atvieglojumi

4. veids - veicot ziedojumu ar SMS palīdzību

To var izdarīt, nosūtot uz īso numuru 144 SMS ar vārdu PET1, PET2, vai PET5 atkarīgi no tā, cik daudz Jūs vēlaties ziedot  - 1, 2 vai 5 eiro.

Šis veids ir domāts tiem, kas jebkādu iemeslu dēļ nevar izmantot citus ziedošanas veidus, bet vēlas palīdzēt dzīvnieku patversmei. Daļu no ziedotajiem līdzekļiem iekasē mobilo sakaru sniedzēja operators par ziedojumu veikšanas iespējas pakalpojumu saskaņā ar konkrētā operatora tarifiem.

5. veids - Anonīmo ziedojumu kastīšu adreses:

 1. Jurija Gridasova veterinārā klīnika - Ventspils 31, Daugavpils
 2. Veterinārā aptieka - Alejas iela 93, Daugavpils (pilsētas centrs)
 3. Zooveikals “Dino Zoo”  - t/c Ditton Nams, Cietokšņa 60, Daugavpils
 4. Veikals “Sky Cases” - t/c “SOLO” (1.st.), Rīgas iela 9, Daugavpils
 5. Zooveikals  IK “TALAZ” -  Valakas iela 2s, Daugavpils (jaunbūves rajons - tirgus)
 6. Veikals “Ananas”  - t/c “Maxima” (2. st.), Strādnieku iela 103, Daugavpils (jaunbūves rajons)
 7. Zooveikals “Zoobums”- t/c “Maxima”, Arhitektu iela 3, Daugavpils
 8. Zooveikals “Zoo Centrs”  -  t/c "Maxima", Atbrīvošanas aleja 141, Rēzekne
 9. Zooveikals “Zoobums” - t/c “Supernetto”, Rīgas iela 120, Jēkabpils
 10. Zooveikals “Zoobums” - t/c “Nodus”, 1905.gada iela 8a, Koknese
 11. Zooveikals  “Zoobums” -t/c “Elvi”, Mālkalnes prospekts 3, Ogre
 12. Zooveikals “Zoobums” - t/c “Maxima”, Rīgas iela 46, Valmiera
 13. Zooveikals  "Dzīvnieku preču veikals" - Višķu tehnikums, 1-22, Višķu pagasts, Daugavpils novads;

Ja Jūs iepērkaties šajās vietās un ieraugāt marķētu kastīti, uz kuras ir mūsu organizācijas nosaukums, tad Jūs droši tajā varat ziedot mūsu patversmei. Mums ir noslēgti līgumi ar visām šīm vietām un tas ir milzīgs atbalsts mūsu patversmei! Anonīmu ziedojumu kastītes ir novietotas tikai augšupminētajās vietās, kā arī organizācijas oficiālajos pasākumos. Visi parējie gadījumi ir krāpšana! Lūgums ziņot mums par šādiem gadījumiem, zvanot pa tālruni 29790219 vai rakstot uz e-pastu - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.!

MILZĪGS PALDIES VISIEM, KAS NAV VIENALDZĪGI, PAR PALĪDZĪBU UN ATBALSTU  MŪSU “MAZĀKO BRĀĻU UN MĀSU” DZĪVĪBU GLĀBŠANĀ!

5.04.2018 - 19:00

Aprīlī, kad pavasara siltums sasilda dabu, dvēsele zied un sirdī skan dziesmas. Ilona Bagele un viņas vokālās klases audzēkņi aicina uz lirisko krievu Romanču vakaru. Izbaudiet maigās klavieru skaņas, samtainos balss tembrus un silto, emociju pilno atmosfēru.

Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele – galvenā koncerta organizētāja, iedvesmotāja un mūza, savu meistarību nodod arī nākamajām paaudzēm: viņas audzēkņi koncertē visā Latvijā, mūsu galavaspilsētā – Rīgā, sāk iekarot Viļņu, un citas kaimiņvalstu pilsētas. Viņas audzēkņu repertuārā ir ne tikai klasika, bet arī kamermūzika un pat džēzs. Šoreiz, starp dažādām koncertprogrammām, tika izvēlēta tieši krievu Romanču tematika, jo tā visspilgtāk atspoguļo to jūteklisko pasauli, kura atveras dvēselē ar pirmiem pavasara ziediem.

Romanču vakarā skanēs populāras un klausītāju iemīļotas 19. gs. un 20. gs. krievu komponistu romances un dziesmas.

Vakars notiks 5. arīlī, viesnīcas Latgola restorānā Plaza, sākums – 19:00. Ieeja par ziedojumiem, jo vakars ir veltīts labdarībai – patversmes “OTRĀ MĀJA” atbalstam.

JAUNUMS!

Neesat pārliecināts, vai ir vērts adoptēt suni, kuram ir 7 un vairāk gadi? Mēs esam parūpējušies par to, lai Jums būtu vieglāk pieņemt tādu lēmumu!

Piedāvājam Jūsu uzmanībai BEZMAKSAS “Mīluļa Veselības Karti”:

 • Šī karte ir ieviesta kā pateicība cilvēkiem, kuri adoptē pieaugušus suņus, kuriem ir 7 un vairāk gadi. Karte piedāvā ievērojamas atlaides veterinārajiem pakalpojumiem šo suņu ārstēšanai;
 • Veselības karte piedāvā 20% atlaidi ārstēšanai, bezmaksas pieņemšanu pie veterināra un bezmaksas higiēnas pakalpojumus (piem. ausu tīrīšanu, nagu apgriešanu) Jurija Gridasova veterinārajā klīnikā - Venstpils iela 31, Daugavpils, tālr. 65424014;
 • Veselības karte tiek izdota suņiem, kam ir 7 un vairāk gadi;
 • Šī karte ir domāta suņiem, kuri bija adoptēti no patversmes “OTRĀ MĀJA”;
 • “Mīluļa Veselības Karte” kopā ar visiem pārējiem adoptēšanas dokumentiem tiek izsniegta jaunajam suņa īpašniekam/saimniekam, adoptējot suni no dzīvnieku patversmes “OTRĀ MĀJA”, ja sunim ir 7 un vairāk gadi,
 • Mīluļa Veselības Kartē tiek ierakstīts suņa ID un tā vārds;
 • Šī karte ir derīga visu adoptētā suņa dzīvi!

Kā lietot ‘Mīluļa Veselības Karti’:

 • Kad suņa turētājs/saimnieks vēlas aizvest savu dzīvnieku pie veterinārārsta, viņam ir jāpiezvana uz klīniku un jāpierakstās vizītei;
 • Atnākot uz veterināro klīniku, ir jāuzrāda “Mīluļa Veselības Karte”!
 • Tas ir tik vienkārši!

Tas ir tik vienkārši! Mūsu sunīši gaida Jūs ciemos!

Muzikālais labdarības pasākums “Dod ķepu, draugs!” notiks šī gada 4. oktobrī 34. Artilērijas restorānā (Rīgas iela 22, Daugavpils), tā sākums 18.00. Datums nav izvēlēts nejauši - 4. oktobris ir Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. Pasākumā piedalīsies un tā apmeklētājus ar mūziku/deju priecēs Arnis Slobožaņins (grupa “Dabasu Durovys”), Lidija Breska (grupa “Warm House”) un flamenko deju studija “Un dos tres” (vadītāja Sofija Baitina). Ieeja pasākumā - par ziedojumiem, kā arī 34. Artilērijas restorāns no savas puses ziedos daļu no šī vakara ienākumiem dzīvnieku patversmes “OTRĀ MĀJA” uzturēšanas vajadzībām.

7 septembrī 19:00 Park Hotel Latgola, restorānā Plaza grupa WarmHouse un Lidija Breska ielūdz uz labdarības dzīvās mūzikas vakaru “Jazz Groove Blues” stilā. Pasākums tiek organizēts patversmes "OTRĀ MĀJA" atbalstam. Ieeja par ziedojumiem.

Atpūtamies derīgi!

Page 1 of 2

 

Mūsu palīdzība ir informācijas izplatīšana par nonākušiem patversmē dzīvniekiem, kā arī par nepieciešamu tiem palīdzību un par to, kā tieši cilvēki var tiem palīdzēt. Turklāt mēs organizējam akcijas un pasākumus, lai palīdzētu dzīvniekiem un aizsargātu tos.