Par dzīvnieku patversmi “OTRĀ MĀJA”

Dzīvnieku patversme “OTRĀ MĀJA”

2014.g. 12.aprīlī biedrība “Otrā Māja Dzīvniekiem” dibināja patversmi dzīvniekiem “OTRĀ MĀJA,” kura atrodas Augšdaugavas novadā, Demenes pagastā, netālu no Jāņuciema ciemata.

Patversmi “OTRĀ MĀJA” dibināja nevalstiska organizācija – biedrība “Otrā māja dzīvniekiem”. Šai patversmei nav pastāvīga finansējuma no pašvaldības budžeta vai valsts, tādēļ tā ir neatkarīga organizācija. Dzīvnieku patversmē OTRĀ MĀJA viss turas uz сītīga brīvprātīgo darba un pateicoties cilvēku atbalstam, kuri, tāpat kā mēs, vēlas mainīt Latgales un visas Latvijas dzīvnieku likteņus.

Patversmē OTRĀ MĀJA nekad neiemidzina dzīvniekus, kuriem ir iespēja izdzīvot. Mēs cīnāmies par katru nabaga dzīvnieku līdz pēdējam.

Tādēļ, ka mūsu patversme ir neatkarīga organizācija, mums ir savas priekšrocības. Patversme OTRĀ MĀJA pieņem un uztur tik dzīvnieku, cik fiziski var uzturēt un nodrošināt nepieciešamo aprūpi. Mūsu dzīvnieki saņem labāko aprūpi. Ikviens var pārliecināties par to.

Jo vairāk dzīvnieku tiek adoptēti jaunajās ģimenēs, jo vairāk iespēju citiem nelaimīgajiem saņemt labāku aprūpi mūsu patversmē.

Bet, kā un visur, kur ir priekšrocības ir arī trūkumi. Patversme OTRĀ MĀJA eksistē tikai pateicoties ziedojumiem un dažādu fondu atbalstiem, pie kuriem regulāri griežamies pēc palīdzības. Mums neviens pastāvīgi neapmaksā dzīvnieku uzturēšanu. Tādēļ mums nākas cītīgi strādāt katru dienu, lai nodrošināt rītdienu mūsu dzīvniekiem.

Patversmes “OTRĀ MĀJA” dibināšanas vēsture

Viss sākās ar divu cilvēku satikšanos, kuriem bija vienots sapnis – atvērt dzīvnieku patversmi, kura nebūtu līdzīga citām patversmēm. Patversmi, kurā nekad neiemidzinās dzīvniekus bez īpaša iemesla. Patversmi, kurā cīnīsies par katra, nelaimē nonākušā dzīvnieka dzīvību. 2014.g. pateicoties līdzīgi domājošiem, kuri pievienojās mūsu komandai, priekš patversmes vajadzībām tika iegādāta pamesta ēka ar zemes teritoriju Demenes pagastā.

Sākotnēji ēka un patversmes teritorija bija pilnīgi nepiemērotā stāvoklī. Vecajā koka ēkā nebija ne ūdens, ne apkures, logi ar satrunējušiem rāmjiem, plaisas visā mājā, sabrucis, nepiemērots šķūnis, izmantošanai nepiemērota aka un aizaugusi teritorija. Maz kas ticēja, ka no visa šī, kaut kas var sanākt…

Bet, pateicoties ticībai un atsaucīgu cilvēku atbalstam, šī vieta soli pa solim tika atjaunota… Daudzi paši bez jebkādas atlīdzības remontēja, uzstādīja, daži atveda patversmei nepieciešamas mantas – krēslus, bļodas, tapetes, daži vienkārši iedrošināja ar vārdiem. Brīvprātīgie un patversmes dibinātāji paši, savām rokām, cēla pirmos voljērus, pieslēdzot brīvprātīgajam darbam savus radus un draugus. Ūdeni draudzīgi nesa ar spaiņiem no dīķa.

2015.g. visa teritorija un ēka uzlaboja savu tēlu. Mums izdevās salabot aku, ierīkot ūdens padevi mājā, sakārtot logu rāmjus, aplīmēt sienas ar tapetēm, nokrāsot grīdu un durvis. Visu to mēs paveicām ar savām rokām un ar brīvprātīgo, sponsoru un ziedotāju palīdzību, kuri ticēja mūsu spēkiem.

Neatkarīgi no tā, cik cītīgi mēs visi kopā centāmies, mēs apzinājāmies, ka ēka neatbilst praktiski nekādām normām. Tādēļ, 2016.g. mēs nolēmām mēģināt uzrakstīt projektu un iesniegt pieteikumu uz galvenās ēkas rekonstrukciju, lai radītu pienācīgus apstākļus patversmes dzīvniekiem un sniegt kvalificētu palīdzību tiem.

Viņi ticēja mūsu spēkiem! Ticēja, ka mēs patiesi vēlamies mainīt Latgales un Latvijas dzīvnieku likteņus. Mūsu projektu atbalstīja Eirofonds un 2 starptautiska līmeņa organizācijas. Šo organizāciju pārstāvji apmeklēja mūsu patversmi, novērtējot mūsu darbu un panākumus, pārliecinājās, ka esam godīgi un patiesi savos nodomos. Arī Augšdaugavpas novada dome pivienojās atbalstam.

Šobrīd patversmē “OTRĀ MĀJA” jau ir pabeigti būvdarbi pie patversmes galvenās ēkas rekonstrukcijas. Tomēr mēs turpinām uzlabot apstākļus, kādos tiek turēti mūsu dzīvnieki. Ar visiem spēkiem cenšamies radīt saviem mājdzīvniekiem vislabākos apstākļus un nodrošināt katram individuālu māju.

Pievienojieties mūsu komandai, kopā mums veiksies daudz ātrāk!

Ar cieņu patversmes “OTRĀ MĀJA” dibinātāji,
Žanetta un Dana