Brīvprātīgo palīdzība

Brīvprātīgais darbs

Kā kļūt par brīvprātīgo darbinieku patversmē? Daudzi vēlas palīdzēt patversmes suņiem un kaķiem, bet nezina, ar ko sākt. Šī lapa ir veltīta Jums, tiem, kam ir iespēja un, galvenais, vēlme, palīdzēt patversmes iemītniekiem. Atnākot uz patversmi, nekautrējieties! Prasiet darbiniekiem, kāda palīdzība ir nepieciešama šobrīd.

Kas ir vajadzīgs, lai kļūtu par brīvprātīgo? Pirmkārt, ir jābūt milzīgai vēlmei palīdzēt. Brīvprātīgajam darbiniekam ir jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam. Pēc līguma parakstīšanas brīvprātīgais var sākt palīdzēt patversmes dzīvniekiem!

Brīvprātīgo darbinieku galvenie uzdevumi suņu patversmēs:

Suņu socializācija. Daudzi suņi patversmēs neprot kontaktēt ar cilvēkiem, nav pieraduši pie saites un pilsētas apstākļiem, ir bailīgi un neuzticīgi. Socializācija ir nepieciešama, lai suņiem būtu iespēja atrast jaunas mājas, un lai jaunie īpašnieki neatgrieztu tos atpakaļ „uzvedības problēmu” dēļ. Kā brīvprātīgajam jūsu uzdevums ir iemācīt suni uzticēties cilvēkiem, pieradināt to pie saites un cilvēkiem.

Palīdzēt socializētajiem suņiem atrast jaunas mājas: fotografēt dzīvniekus un filmēt video (arī iesaistot cilvēkus, kuri var palīdzēt tehniski), sastādīt suņu „psiholoģiskos” portretus katalogiem un sludinājumiem, sludinājumu ievietošana katalogos, avīzēs u.c.

Meklēt pazudušo suņu īpašniekus. Sagatavot maketus un novietot sludinājumus internetā, pārskatīt sludinājumus par pazudušiem suņiem.

Vienkārši noglaudīt katra patversmes suņa  galvu un pateikt kādu labu vārdu.