Bezmāju kaķu sterilizācija

Kopš 2014.gada patversme “OTRĀ MĀJA” sniedz palīdzību vietējiem iedzīvotājiem bezmāju kaķu sterilizācijā.

Ja Jūsu mājas tuvumā ir bezmāju kaķi un Jūs labestības vadīts nevēlaties, lai viņi aiziet bojā no bada un plānojat vai jau barojat – tas ir brīnišķīģi!

Bet ir problēma, kura noteikti ar laiku parādās šādās situācijās. Jūsu apgādājamie drīzā laikā sāks nekontrolēti vairoties un Jūsu izdevumi viņu uzturēšanā noteikti augs arī.

Ko var iesākt šādā situācijā? Ir vairāki varianti problēmas risināšanā:

1. Var vērsties vietējā pašvaldībā ar rakstisku iesniegumu ar lūgumu sniegt palīdzību bezmāju kaķu kolonijas sterilizēšanā, lai pārtrauktu to nekontrolētu vairošanos. Pašvaldība sava budžeta robežās var iedalīt līdzekļus kaķu izķeršanai un sterilizēšanai. Izķeršanas finansēšana ir sevišķi aktuāla, ja kaķi neuzticas cilvēkam un nedodas rokās. Ar izķeršanu nodarbojas speciāli šim nolūkam apmācīti speciālisti, kuriem ir atļauja šādas darbības veikšanai un to pierādošs dokuments.

2.Var apmaksāt sterilizāciju un/vai izķeršanu patstāvīgi vai kopā sametoties ar kaimiņiem. Šājā gadījumā nepieciešams zvanīt patversmei uz +37120045442 vai uz +37129790219, lai norunātu datumu un citas nianses.

3.Ja pašvaldība Jums atteikusi, pašam un kaimiņiem finanšu nav – vērsieties patversmē ar rakstisku iesniegumu/lūgumu, kuru var lejupielādēt šeit: Iesniegums. Iesniegumu nepieciešams nosūtīt uz e-pastu info@otramaja.lv. Pie iesnieguma ieteicams pievienot fotogrāfiju ar Jūsu piemājas kaķu koloniju, kā arī foto ar vietu, kur kaķi tiek baroti un kur tie nakšņo, atpūšas, slēpjas no sliktiem laikapstākļiem. Kad patversme saņems Jūsu iesniegumu, šajā sadaļā tiks izsludināta līdzekļu vākšana un ko līdz līdzekļi tiks savākti, varēs uzsākt sterilizēšanu.

Sterilizētie kaķi tiks apzīmēti – tiem tiks iegriezta kreisā auss.

Kaķīši pēc sterilizācijas tiek uzturēti patversmes ambulatorijā zem ārsta un personāla uzraudzības ne mazāk kā vienu diennakti.

Pēc operācijas diegus izņemt nevajag, tā kā operācijai tiek izmantoti pašuzsūcošie ķirurgiskie diegi un šuve ir slēgta tipa.