Adopcijas noteikumi

Kādu mīļdzīvnieku Jūs varat adoptēt un kas dzīvniekam jau tiks nodrošināts:

Jūs varat adoptēt patversmē “OTRĀ MĀJA” esošos kaķus vai suņus. Tas ir ļoti atbildīgs un nopietns lēmums, kā arī milzīga palīdzība mūsu pūkainajiem četrkājainajiem draugiem!

Adoptējot kādu mīļdzīvnieku, Jūs dodat iespēju kādam citam nelaimē nonākušajam dzīvniekam gūt patvērumu patversmē un saņemt palīdzību.

Mēs garantējam to, ka mīļdzīvnieks:

 • Ir bijis karantīnā speciālistu uzraudzībās, un tās laikā speciālists apstiprina, ka dzīvniekam nav saslimšanu, kuras būtu bīstamas cilvēkam vai dzīvniekam.
 • Izgājis pretparazītu apstrādes procedūras (helminti, blusas, utis, ērces).
 • Vakcinēts pret trakumsērgu, ja ir sasniedzis 3 mēnešu vecumu un dzīvniekam nav nekādu kontrindikāciju vakcinēšanai.
 • Sterilizēts, kas garantē, ka dzīvniekam nav dzimumtieksmes, ka nebūs nevēlamu pēcnācēju, samazinātu agresijas līmeni vīriešu kārtas pārstāvjiem, kā arī, runājot par suņiem, uzlabo to sargāšanas spējas.
 • Čipēts un reģistrēts Eiropas datu bāzē (gan suņi, gan kaķi), kas atvieglo dzīvnieka meklēšanu, ja ir gadījies to nozaudēt.
 • Dzīvniekam ir Eiropas pase (suns), vai apliecība (kaķis).
 • Vakcinēts ar komplekso vakcīnu (dažkārt tas netiek veikts, ja patversmei trūkst līdzekļu, bet Jūs obligātā kārtā tiksiet par to brīdināts un Jums tiks piedāvāts atrisināt šo jautājumu pašiem).

Zemāk Jūs varat apskatīt tabulu, kurā tiek salīdzinātas cenas un kura ilustrē, kāpēc ir labi izvēlēties sev draugu tieši no patversmes. Lielākoties izdevumus patversmē “OTRĀ MĀJA” esošo dzīvnieku uzturēšanai palīz segt nevienaldzīgie ziedotāji. Dažkārt daļēji izdevumus palīdz segt pašvaldības, kuras griežas patversmē pēc palīdzības bezsaimnieka palikušajiem dzīvniekiem.

Lai adoptētu dzīvnieku no patversmes “OTRĀ MĀJA”:

1. Aplūkojiet patversmē mītošos mīļdzīvniekus mājas lapas sadaļā Meklē māju   

2. Aizpildiet anketu, ja Jums ir iepaticies kāds no dzīvniekiem. Poga anketas aizpildīšanai ir katra dzīvnieka lapā. Anketa ir google forma. Anketa palīdzēs mums labāk sapast, vai Jūsu konkrētie dzīves apstākļi Jūsu izvēlētajam dzīvniekam tiešām ir piemēroti, kā arī palēdzēs saprast vai Jūs pilnībā apzināties atbildību, kas Jūs gaida uzņemot savā ģimenē jauno četrkājaino draugu, kā arī beidzot palīdzēs patversmei sagatavot adopcijas procesam nepieciešamo adopcijas līgumu.

3. Gaidiet zvanu. Parasti mēs atzvanām dienas laikā (darba dienās no pirmdienas līz piektdienai). Mēs ar Jums sazināsimies, lai norunātu tikšanās laiku. Ja gadījumā Jūs nesagaidījāt mūsu zvanu, aicinām zvanīt pašiem +371 20045442 (darba dienās no 9.00 līdz 18.00), lai noskaidrotu vai Jūsu aņketa ir saņemta.

4. Sagatavojieties mīluļa adopcijai vēl pirms došanās uz patversmi:

Pārjautājiet dzīvnieka izmēru, ja gadījumā šīs informācijas trūkst mūsu mājas lapā. Iegādājieties visu nepieciešamo. Kakla siksna un pavada obligāti jāņem līdzi, dodoties pēc suņa. Ja Jūs vēlaties adoptēt kaķi, tad obligātā kārtā Jums līdzi ir jāņem kaķu pārvadāšanas būris. Mājās arī jau laikus sagatavojiet dzīvniekam vietu, kur viņš varēs apūsties un dzīvoties, sagatavojiet traukus un barību.

5. Uz tikšanos arī paņemiet savu pasi vai ID karti, summu kas nav mazāka par minimālā ziedojuma izmēru* (15€ par kaķi; 15€ par pieaugušu suni (2 un vairāk gadi); 45€ par suni līdz 2 gadiem).
* Minimālais ziedojums. Visi ziedotie līdzekļi būs iztērēti citu dzīvnieku uzturēšanai. Ziedojums, adoptējot dzīvnieku, dos iespēju patversmei palīdzēt vēl kādam citam dzīvniekam, kurš nokļuvis nelaimē. Kā arī minimālais ziedojums ir sava veida garantija, ka jaunais īpašnieks tiešām ir spējīgs nodrošināt savu dzīvnieku ar nepieciešamo nākotnē.

6. Dodieties uz patversmi norunātajā laikā! Labākajā gadījumā būtu atbraukt arī ar citiem ģimenes locekļiem, kuri arī būs saskarsmē ar jauno mīļdzīvnieku un piedalīsies tā uzturēšanā, kopšanā un rūpēs par to. Tam cilvēkam, kurš pildīja anketu un plāno būt īpašnieks arī oficiāli pasē un līgumā, jāierodas pēc dzīvnieka klātienē obligāti. Gadījumos, kad dzīvnieku jānodod ārpus patversmes teritorijas, tiek aprunāti individuāli. Arī tajos gadījumos, kad dzīvnieku plāno adoptēt dzīvojošie ārpus Daugavpils arī tiek aprunāti individuāli.

7. Ja Jūs šaubāties vai ņemsiet tieši šo konkrēto dzīvnieku, lūdzu noinformējiet mūs, lai mēs negatavojam līgumu tieši šim dzīvniekam, bet gatavotu tikai dokumentu šablonus, bet izvēlēto dzīvnieku līgumā un reģistrā ienesīsim vēlāk.

8. Ja Jūs adoptējat suni no patversmes “OTRĀ MĀJA” pirmo reizi, tad pirmo gadu pēc adopcijas Jums būs turētāja tiesības, bez tiesībām nodot suni trešajām personām bez saskaņošanas ar patversmi, bez tiesībām vienabalsīgi lemt par suņa iemidzināšanu bez saskaņošanas ar patversmi. Kā arī šī pirmā adopcijas gada laikā, līgumā norādītajā laikā, ir pienākums veikt suņa sterilizāciju, ja Jūs ņēmāt vēl nesterilizētu kucēnu. Pēc gada mēs gaidīsim Jūsu zvanu, lai uzzinātu kā Jūs esat sadraudzējušies ar savu jauno mīluli, gaidīsim Jūsu laimes stāstu. Ja Jūsu zvanu nesagaidīsim, tad mēs noteikti paši Jums par sevi atgādināsim. Nekontaktējoties ar Jums un nezinot kā Jums klājas, mēs nevaram veikt pārformēšanu uz īpašnieka tiesībām. Ja iet runa par nesterilizētu kaķēnu, tad šeit ir līdzīgi, tikai izņēmums ir tāds, ka īpašuma tiesības tiek pārformētas uzreiz pēc sterilizēšanas. Līgumā tiks norādīts datums, kad Jums vajadzēs vest mīļdzīvnieku uz sterilizāciju. Ja Jūs vēlaties, Jūs varat sterilizēt dzīvnieku ne tikai pie mums, bet jebkurā citā klīnikā. Bet šajā gadījumā, sterilizāciju Jūs veicat par saviem līdzekļiem, un Jums obligātā kārtā ir nepieciešams par veikto operāciju paziņot patversmei pa e-pastu info@otramaja.lv un operācijas faktu apliecināt ar pasē veikto ierakstu, kur ir norādīta operācija, tās datums un ārsta paraksts, kurš veica operāciju.  

P.S.:

 • Adoptējot suni vecāku par 7 gadiem, tiek izdota seniora karte, ar kuru iespējams saņemt atlaides veterināriajiem pakalpojumiem J. Gridasova klīnikā.
 • Patversme neatdod suni trešajām personām kā dāvanu kādam.
 • Patversme neatdod suni, kurš tiks turēts uz ķēdes, ja topošais īpašnieks nav spējīgs garantēt to, ka suns būs vests pastaigā vai tam tiks dota iespēja izskraidīties pastaigu laukumā vismaz divas reizes dienā ne mazāk par pusstundu (MK Not.Nr. 266 no 04.04.2006  p.17.3)
 • Vadība ir tiesīga atteikt adopciju, ja tam ir objektīvi iemesli.

Dalies sociālajos tīklos: